OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 6 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 14.  02.  2021r.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.
  2. Zgodnie z postanowieniami wynikającymi z rozporządzenia Ministra Zdrowia na Mszy Świętej po przeliczeniu powierzchni Kościoła, wewnątrz Świątyni nie może być więcej niż 12 osób, a w kaplicy 10. Osoby stojące na zewnątrz proszę, aby zachowały od siebie odstęp min. 1,5 metra.
  3. Przypominam o obowiązku zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcję dłoni przez wszystkich uczestników liturgii.
  4. Dzisiaj pod hasłem: „Trzeźwością pokonywać kryzys” rozpoczynamy 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  5. W dzisiejszą niedzielę, po Mszy Świętej o 11.30 w naszej parafii gościć będziemy parę małżonków ze Wspólnoty Kościoła Domowego z Torunia. Para została zaproszona z inicjatywy Róży Różańcowej Rodziców.  Małżonkowie dadzą osobiste świadectwo wiary, nadziei i miłości ukazujące działanie Pana Boga w ich życiu.  Podzielą się także owocami czynnego uczestnictwa we Wspólnocie Ruchu Światło-Życie, jaką jest Kościół Domowy. Zapraszamy chętnych parafian, do wysłuchania świadectwa zaproszonych gości.
  6. W Środę Popielcową Msze Święte w Kaplicy o godz. 10.00, 16.30 w Kościele o godz. 18.00. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo popiołu i pokutne posypanie głów. Przypominam, że jako katolicy jesteśmy zobowiązani od 18 do 60 roku życia zachować post ścisły w Środę Popielcową i Wielki Piątek. Polega on na powstrzymaniu się od spożywania potraw mięsnych oraz ograniczeniu posiłków – jeden do syta i dwukrotne posilenie się.
  7. W Wielkim Poście zapraszam na nabożeństwa pasyjne; w piątki Drogę Krzyżową odprawiamy o godz. 17.00 w Kaplicy. Gorzkie Żale śpiewamy w Niedzielę o godz. 15.30. w Kościele przed Mszą Świętą o godz. 16.00. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny.
  8. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.
Parafiamalanieszawka.pl - 2019