OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY – 27.  12.  2020r.

  1. W liturgii Kościoła nadchodzącego tygodnia będziemy wspominali:

28 grudnia 2020 – Poniedziałek – Święto Świętych Młodzianków, męczenników 

01 stycznia 2020 – Piątek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi 

02 stycznia 2020 – Sobota – Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu 

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

  1. Przypominam o obowiązku zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcję dłoni przez wszystkich uczestników liturgii.
  2. W Czwartek, ostatnim dniu roku tj. 31.12.2020r. po Mszy ŚW. o godz. 9.00 nabożeństwo eucharystyczne jako dziękczynienie za przeżyty rok i wynagradzające za popełnione grzechy.
  3. W Piątek 1 stycznia w Nowy Rok obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Tego dnia nie obowiązuje post piątkowy. Rozpocznijmy Nowy Rok z Bożym Błogosławieństwem zawierzając go Opatrzności Bożej. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 8.00. Pozostałe Msze św. bez zmian tzn. o godz. 10.00, 11.30 i 16.00. Chorych z Komunią Święta odwiedzę w przyszły Piątek tj. 8. 01. 2021 od godz. 9. 00.
  4. Dziękuje za złożone ofiary podczas dni świątecznych. Kolekta 2 dnia świąt przeznaczona jest na pomoc w budowie kościołów na terenie Diecezji Toruńskiej. Natomiast w dniu dzisiejszym na Fundusz Obrony Życia DT i Diecezjalny ośrodek Adopcyjny
  5. W tym rokuwobec zaistniałej sytuacji pandemicznej nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej „Kolędą”.  Z wizytą duszpasterską, aby pobłogosławić domy i domowników, pójdę do tych, którzy wyrażą gotowość przyjęcia kapłana poprzez zgłoszenie w biurze parafialnym osobiście, telefonicznie lub na pocztę e-mail naszej parafii. Zgłoszenia proszę składać do poniedziałku 28 grudnia. Do poszczególnych zgłoszonych miejsc zamieszkania przybędę zgodnie z ogłoszonym planem kolędowym, podanym w Niedzielę 3 stycznia 2021r.
  6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp.: Witold Okoński, lat 79. Polecajmy Jego dusze Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie … „
  7. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.

 

Parafiamalanieszawka.pl - 2019