OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ UROCZYSTOŚCI WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 1.  11.  2020r.

 1. W liturgii Kościoła nadchodzącego tygodnia będziemy wspominali:

02 listopada 2020 – PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie obowiązkowe wszystkich Wiernych Zmarłych 

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

 1. Zgodnie z Rozporządzaniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30. 10. 2020r. w dniach 31.10 – 2.11. Cmentarz Parafialny będzie zamknięty. W tych dniach wszystkie Msza Święte będą odprawiane w Kościele Parafialnym
 2. Zgodnie z nowymi postanowieniami wynikającymi z rozporządzenia Ministra Zdrowia  na Mszy Świętej po przeliczeniu powierzchni Kościoła, wewnątrz Świątyni nie może być więcej niż 26 osób, a w kaplicy 23. Osoby stojące na zewnątrz proszę, aby zachowały od siebie odstęp min. 1,5 metra.
 3. W oktawie Wszystkich Świętych, która w tym roku został przedłużona na cały miesiąc listopad można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunki uzyskania odpustu to: stan łaski uświęcającej, pobożne nawiedzenie cmentarza, modlitwa w intencji zmarłych oraz Ojca Świętego  i przyjęcie Komunii Świętej.
 4. W Poniedziałek 2 Listopada we wspomnienie wszystkich Wiernych Zmarłych po Mszy Świętej odmówimy Różaniec za zmarłych, którzy w tym roku odeszli z naszej wspólnoty parafialnej oraz zmarłych polecanych w wypominkach parafialnych.
 5. Dziękuję wszystkim, którzy przez miesiąc Październik uczestniczyli w Modlitwie Różańcowej.
 6. Przypominam o obowiązku zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcję dłoni przez wszystkich uczestników liturgii.
 7. W Środę w Kościele o godzinie 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Św.
 8. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

I czwartek miesiąca – po Mszy Świętej nabożeństwo eucharystyczne i modlitwy o powołania;

I piątek miesiąca – od godziny 9. 30 odwiedzę chorych z Komunią Świętą (w związku z pandemia proszę o telefoniczne potwierdzenie przyjęcia odwiedzin)  Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Święta od godz. 16. 30. Na zakończenia adoracji nabożeństwo do NSPJ następnie Msza Święta.

 1. Można składać roczne wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić w ciągu roku przed niedzielnymi Mszami Świętymi (godz. 8.00, 10.00 lub 11.30). Na kartkach wyłożonych przy wyjściu z Kościoła proszę o zapisanie imienia i nazwiska zmarłego oraz godziny, na która wypominki mają być odczytywane. Nowe wypominki będą odczytywane od pierwszej niedzieli Adwentu.
 2. Dziękuję Rodzicom i Młodzieży którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości Sakramentu Bierzmowania i Wizytacji Kanonicznej w naszej Parafii. Dziękuję za dar dla parafii orant koloru fioletowego. Dziękuję za pomoc w sprzątaniu Kościoła i przystrojenie Kaplicy, do której zostały zakupione komplety obrusów oraz nowe świece ołtarzowe.
 3. Bóg zapłać przybyłym Rodzinom Bolewskich, Garncarek i Sobólskich, Pani Krystynie Dąbrowicz i Panu Wojciechowi Pabjanek za zgrabienie liści na cmentarzu.
 4. Składam serdeczne Bóg zapłać Panu Wójtowi Krzysztofowi Czarneckiemu, Panu Robertowi Pabjanek i pracownikom UG za udostępnienie koparko-ładowarki, wycięcie i wywiezienie tui z cmentarza. Panu Sobiech dziękuję za wywiezienie liści.
 5. Bardzo proszę wszystkich chętnych o pomoc w przyszła sobotę tj. 8 listopada o godz. 11.00 w pracach porządkowych przy Kościele parafialnym tj. zgrabienie liści i oczyszczenie rynien na kościele parafialnym.
 6. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.

 

 

 

Parafiamalanieszawka.pl - 2019