OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 30 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 25.  10.  2020r.

  1. W liturgii Kościoła nadchodzącego tygodnia będziemy wspominali:

28 października 2020 – Środa – Św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza 

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

  1. Zgodnie z nowymi postanowieniami wynikającymi z rozporządzenia Ministra Zdrowia na Mszy Świętej w strefie czerwonej, po przeliczeniu powierzchni Kościoła, wewnątrz Świątyni nie może być więcej niż 26 osób, a w kaplicy 23. Osoby stojące na zewnątrz proszę, aby zachowały od siebie odstęp min. 1,5 metra.
  2. W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń sanitarnych, wynikających ze wzrostu zakażeń koronawirusem, biskup toruński Wiesław Śmigiel udziela dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta.
  3. W związku z uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym zachęcam wiernych do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów swoich bliskich oraz modlitwę za zmarłych na całą „oktawę” Uroczystości, która został wydłużona na cały miesiąc listopad. W dniu 1 listopada trwajmy na modlitwie za zmarłych i uczestniczmy w Eucharystii w naszych świątyniach, przestrzegając obowiązujących zasad sanitarnych. Tego dnia nie będzie Mszy na cmentarzu i procesji za zmarłych. Wszystkie Msze w układzie niedzielnym będą odprawione w kaplicy na cmentarzu.
  4. Przypominam o obowiązku zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcję dłoni przez wszystkich uczestników liturgii.
  5. W Środę o godzinie 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, Różaniec, a następnie Msza Św.
  6. W wtorek 27 Października w Naszej Parafii odbędzie się kanoniczna wizytacja ks. Bpa Ordynariusza. Tego dnia na Mszy Św. o godz. 17.00 Ks. Biskup udzieli Młodzieży Sakramentu Bierzmowania. (tylko kandydaci do bierzmowania dwoje świadków dla wszystkich i służba liturgiczna)
  7. Można składać roczne wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić w ciągu roku przed niedzielnymi Mszami Świętymi (godz. 8.00, 10.00 lub 11.30). Na kartkach wyłożonych przy wyjściu z Kościoła proszę o zapisanie imienia i nazwiska zmarłego oraz godziny, na która wypominki mają być odczytywane. Nowe wypominki będą odczytywane od pierwszej niedzieli Adwentu.
  8. Bóg zapłać przybyłym Rodzinom, Rodzicom i Kandydatom do Bierzmowania za kwiaty i posprzątanie Kościoła i Kaplicy. W związku z pandemią zawieszamy kolejkę sprzątania.
  9. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.

 

 

 

Parafiamalanieszawka.pl - 2019