OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 29 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 18.  10.  2020r.

 1. W liturgii Kościoła nadchodzącego tygodnia będziemy wspominali:

20 października 2020 – Wtorek – Św. Jana Kantego 
22 października 2020 – Czwartek – Św. Jana Pawła II 

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

 1. Zgodnie z nowymi postanowieniami wynikającymi z rozporządzenia Ministra Zdrowia na Mszy Świętej w strefie czerwonej, po przeliczeniu powierzchni Kościoła, wewnątrz Świątyni nie może być więcej niż 26 osób, a w kaplicy 23. Osoby stojące na zewnątrz proszę, aby zachowały od siebie odstęp min. 1,5 metra.
 2. W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń sanitarnych, wynikających ze wzrostu zakażeń koronawirusem, biskup toruński Wiesław Śmigiel udziela dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta. Doświadczenie trwającej epidemii jest dla nas wszystkich niełatwe. Chcemy przeżywać je w duchu wiary, zaufania Bogu, solidarności i braterstwa, na miarę możliwości wspierając tych, którym jest teraz szczególnie trudno. Wyrazem naszej miłości i wzajemnej odpowiedzialności są zasady bezpieczeństwa i higieny podejmowane zarówno przez wiernych, jak i duszpasterzy. Odpowiadając na zachętę Przewodniczącego KEP, w związku z ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych w tzw. strefie czerwonej i żółtej udzielam ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. osobom przebywającym na terenie Diecezji Toruńskiej. W związku z uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym zachęcam wiernych do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów swoich bliskich oraz modlitwę za zmarłych na całą „oktawę” Uroczystości. W dniu 1 listopada trwajmy na modlitwie za zmarłych i uczestniczmy w Eucharystii w naszych świątyniach, przestrzegając obowiązujących zasad sanitarnych.
 1. Przypominam o obowiązku zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcję dłoni przez wszystkich uczestników liturgii.
 2. W Środę o godzinie 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, Różaniec, a następnie Msza Św.
 3. W wtorek 27 Października w Naszej Parafii odbędzie się kanoniczna wizytacja ks. Bpa Ordynariusza. Tego dnia na Mszy Św. o godz. 17.00 Ks. Biskup udzieli Młodzieży Sakramentu Bierzmowania(tylko kandydaci do bierzmowania dwoje świadków dla wszystkich i służba liturgiczna).  Z tej racji od poniedziałku 19.10 do 23.10 do Kościoła na godz. 18.15 zapraszam na próby liturgiczne Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.
 4. Dziękuję Pani Krystynie Dąbrowicz za zgrabienie liści na cmentarzu, wokół kaplicy i parkingu.
 5. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej, którą będziemy odprawiali w łączności z Mszą Świętą. W związku z pandemią proszę, aby dzieci i osoby starsze odmówiły różaniec w domu.
 6. W Niedzielę Różaniec odprawiamy w Kościele o godz. 15.30.
 7. Można składać roczne wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić w ciągu roku przed niedzielnymi Mszami Świętymi (godz. 8.00, 10.00 lub 11.30). Na kartkach wyłożonych przy wyjściu z Kościoła proszę o zapisanie imienia i nazwiska zmarłego oraz godziny, na która wypominki mają być odczytywane. Nowe wypominki będą odczytywane od pierwszej niedzieli Adwentu.
 1. Można zamawiać intencje mszalne na rok 2021.
 2. Zostały zamontowane nowe tablice ogłoszeń przy Kościele i Kaplicy.
 3. Bóg zapłać przybyłym Rodzinom za kwiaty i posprzątanie Kościoła i Kaplicy. W nadchodzącym tygodniu opiekę na domem Bożym w Kaplicy powierzamy Rodzinom: Szymerskich, Staniszewskich i Podobieńskich, natomiast w Kościele: Rodzicom Młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania – proszę o pomoc w zgrabieniu liści i przygotowaniu terenu na wtorkową uroczystość. Zapraszam sprzątających w sobotę na godz. 10.00.
 4. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.

 

 

 

 

 

Parafiamalanieszawka.pl - 2019