OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 7.  06.  2020r.

  1. W liturgii Kościoła nadchodzącego tygodnia będziemy wspominali:

08 czerwca 2020 – Poniedziałek – ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ
11 czerwca 2020 – Czwartek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA 
12 czerwca 2020 – Piątek – BŁ. MĘCZENNIKÓW ANTONIEGO JULIANA NOWOWIEJSKIEGO I TOWARZYSZY

13 czerwca 2020 – Sobota – ŚW. ANTONIEGO Z PADWY

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

  1. Dzisiejsza niedziela uroczystości Trójcy Świętej kończy okres Spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej.
  2. Z dniem 6 czerwca br. Ks. Bp Wiesław Śmigiel odwołał dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych.  Przypominam, że osoby chore oraz wszyscy, którzy zauważą u siebie objawy infekcji (np. kaszel, podwyższona temperatura, itp.) są zwolnione z obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Przypominam równocześnie o konieczności zachowania w kościołach dystansu i obowiązku zakrywania ust i nosa. Od poniedziałku 1 czerwca wróciliśmy do stałego harmonogramu Mszy Świętych odprawianych w Kościele parafialnym i Kaplicy.
  3. W czwartek 11 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa „Boże Ciało”. Msze Święte odprawiamy w układzie Niedzielnym. Jest to uroczystość nakazana z obowiązkiem uczestnictwa we Mszy Świętej. Według zaleceń Sanepidu i Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej 11 czerwca w Boże Ciało, nie odbędzie się tradycyjna procesja ulicami naszej Parafii. Po Mszy o godz. 10.00 odprawimy procesję wokół Kościoła Parafialnego, a następnie odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do Mszy Świętej do godz. 16.00.
  4. Po wcześniejszych uzgodnieniach z Rodzicami, Pierwsza Komunia Święta w naszej Parafii odbędzie się 21 czerwca (niedziela) o godz. 11. 00 w Kościele Parafialnym. Dlatego też tego dnia Msza Święta o godz. 10.00 zostanie odprawiona w Kaplicy o godz. 16.00 w Kościele Parafialnym. W dzisiejszą Niedzielę   po Mszy o godz. 11.30, spotkanie Rodziców Dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Od poniedziałku 8 czerwca w o godzinie 18.40 w Kościele Parafialnym rozpoczynamy próby do Uroczystości I Komunii Świętej. Obecność obowiązkowa.
  5. W Środę o godzinie 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, nabożeństwo czerwcowe, a następnie Msza Św.
  6. Nabożeństwo Czerwcowe odprawiamy w łączności z wieczorną Mszą Święta o godz. 00.
  7. W nadchodzącym tygodniu opiekę na domem Bożym w Kaplicy powierzamy Rodzinom: Małkiewicz, Wolant i Gapińskich, natomiast w Kościele Rodzinom: Nadolnych, Puczyńskich, Żbikowskich i Metkowskich.
  8. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.
Parafiamalanieszawka.pl - 2019