OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 31.  05.  2020r.

 1. W liturgii Kościoła nadchodzącego tygodnia będziemy wspominali:

01 czerwca 2020 – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła 
03 czerwca 2020 – Środa – Karola Lwangi i Towarzyszy 
04 czerwca 2020 – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana 

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

 1. Od 30 maja zostały zniesione limity osób uczestniczących w liturgii. Pozostał nadal obowiązek zakrywania ust i nosa. Od poniedziałku 1 czerwca wracamy do stałego harmonogramu Mszy Świętych odprawianych w Kościele parafialnym i Kaplicy.
 2. Z dniem 6 czerwca br. Ks. Bp Wiesław Śmigiel odwołuje dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych.  Przypominam, że osoby chore oraz wszyscy, którzy zauważą u siebie objawy infekcji (np. kaszel, podwyższona temperatura, itp.) są zwolnione z obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Przypominam równocześnie o konieczności zachowania w kościołach dystansu i obowiązku zakrywania ust i nosa.
 3. Według zaleceń Sanepidu i Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej dnia 11 czerwca w Boże Ciało, nie odbędzie się tradycyjna procesja ulicami naszej Parafii. Po Mszy o godz. 10.00 odprawimy procesję wokół Kościoła Parafialnego, a następnie odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do Mszy Świętej o godz. 16.00.
 4. Po wcześniejszych uzgodnieniach z Rodzicami, Pierwsza Komunia Święta w naszej Parafii odbędzie się 21 czerwca (niedziela) o godz. 11. 00 w Kościele Parafialnym.  Dlatego też tego dnia Msza Święta o godz. 10.00 zostanie odprawiona w Kaplicy o godz. 16.00 w Kościele Parafialnym. W najbliższa Niedzielę tj. 7 czerwca po Mszy o godz. 11.30, spotkanie Rodziców Dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 1. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

I czwartek miesiąca – po Mszy Świętej nabożeństwo eucharystyczne i modlitwy o powołania;

I piątek miesiąca – od godz. 9.30 odwiedzę Chorych z Komunią Święta. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Święta w Kaplicy od godz. 17. 00. O godz. 17. 50, nabożeństwo do NSPJ, a następnie Msza Święta.  Przypominam, że czas Spowiedzi Świętej wielkanocnej kończy się w Niedzielę Trójcy Świętej tj. 7 czerwca. Zapraszam wszystkich, którzy jeszcze nie odbyli świątecznej Spowiedzi Świętej.

 1. Zapowiedź przedślubna: W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić:

Krystian Nowacki, kawaler, zam. Rzęczkowo

Marcelina Dąbrowska, panna, zam. Mała Nieszawka (Zapowiedź 2)

Gdyby ktokolwiek wiedział o kanonicznych przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego tych narzeczonych zobowiązany jest powiadomić o tym miejscowego duszpasterza.

 1. W Środę o godzinie 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, nabożeństwo czerwcowe, a następnie Msza Św.
 2. Nabożeństwo Czerwcowe odprawiamy w łączności z wieczorną Mszą Święta o godz. 18. 00.
 1. Ogłoszenie Pani Sołtys Brygidy Czapiewskiej – Zapraszam stałych i nowych chętnych na odłożoną Akcję Krwiodawstwa, która odbędzie się 31 maja (niedziela) w godz. 9.00 – 14.00 w sali „ELEMA” w Małej Nieszawce, ul. Toruńska 186. Tym razem ze względu na Koronawirusa „COVID-19”, proszę Krwiodawców o dostosowanie się do zaleceń epidemiologicznych w miejscu zbiórki.  Potrzebna jest KREW każdej grupy i czynnika Rh.  Czekają upominki.
 2. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.

 

Parafiamalanieszawka.pl - 2019