Wytyczne Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Bygdoszczy

Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej Toruńskiej skierował zapytanie do Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy w sprawie Mszy polowych i zgromadzeń przed Kościołem, a także procesji i zgromadzeń przy przydrożnych figurach, oto Jego treść: Na dzień dzisiejszy zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku wystąpieniem epidemii, rozstawienie miejsc siedzących przed wejściem do kościoła na terenie przykościelnym, by umożliwić większej ilości wiernych uczestnictwo w kulcie religijnym nie jest możliwe. W świetle wyżej wspomnianego rozporządzenia do odwołania zakazuje się zgromadzeń organizowanych w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych. Brak jest zatem możliwości organizowania Mszy polowych na wolnym powietrzu, tradycyjnych procesji ulicami miast i wsi podczas zbliżającej się uroczystości kościelnej Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało), procesji wokół kościołów na terenie kościelnym jak i innych procesji liturgicznych wokół kościołów oraz organizacji nabożeństw przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach, nawet z zachowaniem limitu odległości 2 metrów między poszczególnymi osobami.

Z tego względu, jako że Kościół parafialny jest większym obiektem od Kaplicy,  Msze Święte do czasu odwołania obostrzeń będą sprawowane w świątyni parafialnej.