OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 5 NIEDZIELĘ WIELKANOCY – 10.  05.  2020r.

 1. W liturgii nadchodzącego tygodnia będziemy wspominali:

14 maja 2020 – Święto św. Macieja, Apostoła 

16 maja 2020 – Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika 

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

 1. Przypominam, że istnieje możliwość przyjmowania Komunii w sposób duchowy. Możliwość przyjęcia Komunii duchowej mają wierni zgromadzeni zarówno w świątyni, jak również uczestniczący we Mszy Świętej transmitowanej przez media, a także chorzy i cierpiący. W przyjmowaniu Komunii w formie duchowej trzeba uwzględnić trzy elementy: wzbudzić wiarę w realną obecność Chrystusa w Eucharystii; wzbudzić miłość ku Niemu; wzbudzić pragnienie, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie. Przypominam, że czas Komunii Świętej Wielkanocnej obejmuje okres od Środy Popielcowej (26 lutego 2020 r.) do Niedzieli Trójcy Świętej (7 czerwca 2020 r.). Wierni, którzy nie zdołali skorzystać ze spowiedzi przed świętami Wielkanocy, po ustąpieniu ograniczeń, będą mogli przystąpić do spowiedzi i Komunii wielkanocnej (do 7 czerwca).
 2. Msze Święte (od 20. 04 do odwołania) będą odprawiane w Kościele Parafialnym do 12 osób wewnątrz Świątyni. Pierwszeństwo udziału w Eucharystii, mają osoby związane z intencją sprawowanej Mszy Świętej (Rodzina, która zamówiła intencje proszę, by wcześniej telefonicznie zgłosiła swój udział, max. 12 osób). Uczestnicy zgromadzeń liturgicznych mają obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowania odpowiedniej odległości (min. 2m, jeśli osoby nie mieszkają razem).
 3. Wszelkie sprawy duszpasterskie można odbyć osobiście w biurze parafialnym lub po Mszy Świętej, a także załatwić telefonicznie lub drogą e-mailową. Nry dostępne w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii: parafiamalanieszawka.pl
 4. Do odwołania została przedłużona przez Księdza Biskupa Diecezji Toruńskiej dyspensa od osobistego uczestnictwa we Mszy Świętej Niedzielnej.
 5. W Środę o godzinie 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, nabożeństwo majowe, a następnie Msza Św.
 6. Nabożeństwo majowe odprawiamy w łączności z wieczorną Mszą Święta o godz. 18.00
 7. W przyszłą Niedziele o godzinie 16.00 zapraszamy do obejrzenie koncertu on-line z naszego Kościoła parafialnego z okazji setnych urodzin Papieża Jana Pawła II. Koncert będzie transmitowany na fanpage FB: GOK i Społeczności Mała Nieszawka.
 8. Składam serdeczne Bóg Zapłać wszystkim Darczyńcom osobistym i wpłacającym ofiary na konto parafialne na bieżące potrzeby Parafii.
 9. Proszę o nieskładanie odzieży do kontenera PCK na parkingu przy Kaplicy. W czasie pandemii zostały wstrzymane odbiory, a także została wypowiedziana umowa na dotychczasowe umiejscowienie pojemnika.
 10. Serdecznie pozdrawiam Parafian,  pozostających w domach i  korzystających z dyspensy Księdza Biskupa. Proszę o modlitwę w domu i łączność duchową przez korzystanie z internetowych, radiowych i telewizyjnych transmisji Mszy Świętych,
 11. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.

 

 

 

Parafiamalanieszawka.pl - 2019