OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 4 NIEDZIELĘ WIELKANOCY – 3.  05.  2020r.

 1. W liturgii nadchodzącego tygodnia będziemy wspominali:

04 maja 2020 – Poniedziałek – św. Floriana
06 maja 2020 – Środa –  Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba 
08 maja 2020 – Piątek – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika 

 1. Przypominam, że istnieje możliwość przyjmowania Komunii w sposób duchowy. Możliwość przyjęcia Komunii duchowej mają wierni zgromadzeni zarówno w świątyni, jak również uczestniczący we Mszy Świętej transmitowanej przez media, a także chorzy i cierpiący. W przyjmowaniu Komunii w formie duchowej trzeba uwzględnić trzy elementy: wzbudzić wiarę w realną obecność Chrystusa w Eucharystii; wzbudzić miłość ku Niemu; wzbudzić pragnienie, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie. Przypominam, że czas Komunii Świętej Wielkanocnej obejmuje okres od Środy Popielcowej (26 lutego 2020 r.) do Niedzieli Trójcy Świętej (7 czerwca 2020 r.). Wierni, którzy nie zdołają skorzystać ze spowiedzi przed świętami Wielkanocy, po ustąpieniu ograniczeń, będą mogli przystąpić do spowiedzi i Komunii wielkanocnej (do 7 czerwca).
 2. Msze Święte (od 20. 04 do odwołania) będą odprawiane w Kościele Parafialnym do 12 osób wewnątrz Świątyni. Pierwszeństwo udziału w Eucharystii, mają osoby związane z intencją sprawowanej Mszy Świętej (Rodzina, która zamówiła intencje proszę, by wcześniej telefonicznie zgłosiła swój udział, max. 12 osób). Uczestnicy zgromadzeń liturgicznych mają obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowania odpowiedniej odległości (min. 2m)
 3. Wszelkie sprawy duszpasterskie można odbyć osobiście w biurze parafialnym lub po Mszy Świętej, a także załatwić telefonicznie lub drogą e-mailową. Nry dostępne w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii: www.parafiamalanieszawka.pl
 4. Do odwołania została przedłużona przez Księdza Biskupa Diecezji Toruńskiej dyspensa od osobistego uczestnictwa we Mszy Świętej Niedzielnej.
 5. W I czwartek miesiąca – po Mszy Świętej nabożeństwo majowe i modlitwy o powołania.
 6. Nabożeństwo majowe odprawiamy w łączności z wieczorną Mszą Święta o godz.: 18.00
 7. Składam serdeczne Bóg Zapłać wszystkim Darczyńcom osobistym i wpłacającym ofiary na konto parafialne na bieżące potrzeby Parafii.
 8. Proszę o nieskładanie odzieży do kontenera PCK na parkingu przy Kaplicy. Zostały wstrzymane odbiory, a także została wypowiedziana umowa na dotychczasowe umiejscowienie pojemnika.
 9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Barbara Gołost, lat 86, Polecajmy Jej duszę Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie … „
 10. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.

 

 

 

 

Parafiamalanieszawka.pl - 2019