OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 2 NIEDZIELĘ WIELKANOCY – 19.  04.  2020r.

  1. Zgodnie z nowymi postanowieniami wynikającymi z rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 16 kwietnia 2020 r. na Mszy Świętej, po przeliczeniu powierzchni Kościoła, wewnątrz Świątyni nie może być więcej niż 12 osób. Bardzo proszę, aby wierni w duchu odpowiedzialności podporządkowali się tym ograniczeniom. Zachęcam do skorzystania z dyspensy od osobistego uczestnictwa we Mszy Świętej i obejrzenia transmisji za pośrednictwem mediów:

Niedziela, 19 kwietnia 2020 r.:

7:00 – TVP 1

9:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy

9:30 – Telewizja TRWAM

11.00 – TVP 1

13:00 – TVP POLONIA

Poniedziałek, 20 kwietnia 2020 r. – niedziela, 26 kwietnia 2020 r. 

7:00 – z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP1

Poniedziałek, 20 kwietnia 2020 r. – Piątek, 24 kwietnia 2020 r.

20:00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii – TVP 3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagóra.pl i www. episkopat.pl.

Różaniec o godz. 20.30 można oglądać na profilu FB Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.

Ponadto, transmisje Mszy Świętych będą dostępne za pośrednictwem innych telewizji, stacji radiowych oraz w Internecie.

  1. Istnieje również możliwość przyjmowania Komunii w sposób duchowy. Możliwość przyjęcia Komunii duchowej mają wierni zgromadzeni zarówno w świątyni, jak również uczestniczący we Mszy Świętej transmitowanej przez media, a także chorzy i cierpiący. W przyjmowaniu Komunii w formie duchowej trzeba uwzględnić trzy elementy: wzbudzić wiarę w realną obecność Chrystusa w Eucharystii; wzbudzić miłość ku Niemu; wzbudzić pragnienie, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie. Przypominam, że czas Komunii Świętej Wielkanocnej obejmuje okres od Środy Popielcowej (26 lutego 2020 r.) do Niedzieli Trójcy Świętej (7 czerwca 2020 r.). Wierni, którzy nie zdołają skorzystać ze spowiedzi przed świętami Wielkanocy, po ustąpieniu ograniczeń, będą mogli przystąpić do spowiedzi i Komunii wielkanocnej (do 7 czerwca).
  2. Msze Święte (od 20. 04 do odwołania) będą odprawiane w Kościele Parafialnym do 12 osób wewnątrz Świątyni. Pierwszeństwo udziału w Eucharystii, mają osoby związane z intencją sprawowanej Mszy Świętej (Rodzina, która zamówiła intencje proszę, by wcześniej telefonicznie zgłosiła swój udział, max. 12 osób).
  3. Po wcześniejszym porozumieniu z Rodzicami termin Pierwszej Komunii Świętej zostaje przełożony na dzień 6 września 2020r. (Niedziela, godz. 11.00).
  4. W czasie pandemii koronawirusa różne instytucje pomagają na wszelki możliwe sposoby Służbie Zdrowia, także i Kościół włącza się w wielkie dzieło dobra. Dyrektor Caritas Diecezji Toruńskiej przekazał na ręce dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu czek na 105 000 zł z przeznaczeniem na zakup respiratora. Środki pozyskane na ten cel są owocem wspólnie przeprowadzonej przez Caritas Diecezji Toruńskiej i Fundacji „SMS z Nieba” zbiórki, a przede wszystkim są darem setek tysięcy pięknych, o wrażliwym sercu osób.#zostańSamarytaninem. Natomiast Diecezja Toruńska za kwotę 120 000 zł zakupiła dla Szpitali w Toruniu i Grudziądzu, maseczki, kombinezony ochronne i płyny do dezynfekcji. Cały czas różne duszpasterstwa Diecezji Toruńskiej prowadzą zbiórki na rzecz poszkodowanych. Szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.diecezja-torun.pl
  5. Wszelkie sprawy duszpasterskie można odbyć osobiście w biurze parafialnym lub po Mszy Świętej, a także załatwić telefonicznie lub drogą e-mailową. Nry dostępne w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii: www.parafiamalanieszawka.pl
  6. Do odwołania została przedłużona przez Księdza Biskupa Diecezji Toruńskiej dyspensa od osobistego uczestnictwa we Mszy Świętej Niedzielnej.
  7. Składam serdeczne Bóg Zapłać wszystkim Darczyńcom osobistym i wpłacającym ofiary na konto parafialne na bieżące potrzeby Parafii.
  8. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.

 

 

 

 

 

 

Parafiamalanieszawka.pl - 2019