OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 4 NIEDZIELĘ ADWENTU – 22.  12.  2019r.

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.
  2. Przed nami ostatnie dni Adwentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, aby zewnętrzne przygotowania do świąt, chociaż ważne i potrzebne, nie przesłoniły nam tajemnicy Bożego Narodzenia, którą mamy celebrować.
  3. Zapraszam dzieci i młodzież na ostanie Roraty odprawiane w Poniedziałek w kaplicy o godz. 17.00. Po Mszy św. zapraszam wszystkich chętnych do pomocy w świątecznym przystrojeniu Kaplicy.
  4. Wigilię Bożego Narodzenia Msza św. o godz. 22.00 w Kaplicy. Zachęcam do zachowania wigilijnych zwyczajów (modlitwa przed wieczerzą, śpiew kolęd oraz do tradycyjnego powstrzymania się w tym dniu od spożywania potraw mięsnych).
  5. noc Bożego Narodzeniazapraszam do udziału we Mszy św. tzw. Pasterce o godz. 24.00 lub o godz. 22.00 w Kaplicy. Podczas Pasterki nie będzie sprawowany sakrament Pokuty i pojednania.
  6. Uroczystość Bożego Narodzenia(Środa 25 grudnia): Msze św. według porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy św. o godz. 8.00.
  7. Święto św. Szczepana(Czwartek 26 grudnia): Msze św. według porządku niedzielnego. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby Katedry Toruńskiej.
  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodnik „Niedziela” nr świąteczny z płytą do nabycia i odebrania prenumeraty w zakrystii.
  9. Wizyta duszpasterska (Kolęda) w naszej Parafii rozpocznę się od sobotę 28 grudnia. Przybędę do domów, by przynieść Boże błogosławieństwo. Wszyscy podejmijmy wysiłek, aby z kolędy uczynić okazję do spotkania w rodzinie parafii. Proszę, aby w domu zgromadziła się możliwie cała rodzina – obecność na kolędzie jest wyrazem wiary rodziny. Zgodnie z tradycją na stole przykrytym obrusem powinny znaleźć się krzyż, zapalona świeca, Biblia, zeszyt od religii oraz woda święcona. Ofiary składane podczas kolędy będą przeznaczone na cele parafialne (inwestycje na rok 2020: system przeciwpożarowy, klimatyzacja do Kościoła, wymiana nagłośnienia w kaplicy oraz wymiana mebli liturgicznych w kaplicy (ołtarz, ambona, półka pod tabernakulum itd.)
  10. Plan kolęd na najbliższe dni:

28. 12. 2019rSobota od godz. 11. 00 – ul. Lipowa, domy przy basenie, ul. Osiedlowa

29. 12. 2019rNiedziela od godz. 14. 00 – ul. Zielona, Piękna, Wierzbowa

30. 12. 2019rPoniedziałek od godz. 15.30 – ul. Tulipanowa, Narcyzowa, Chabrowa

2. 01. 2020r – Czwartek od godz. 15. 30 ul. Toruńska od p. Łojek obie strony + blok ul. Brzozowa

3. 01. 2020r Piątek od godz. 15.30 – ul. Liliowa, Prosta, Wiązowa

4. 01. 2020rSobota od godz. 11.00 – ul. Przemysłowa od p. Stachnik, ul. Szafirowa, Ostoja

5. 01. 2020r Niedziela od godz. 14.00 – ul. Olszynowa (od ul. Prostej), ul. Bukowa (do ul. Leśnej)

11. Msze Święte w okresie kolędowym w dni powszednie będą odprawiane w kaplicy o godz. 10.00.

12. Dziękuję przybyłym rodzinom za posprzątanie Kościoła i kaplicy.

13. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp.: Jan Wiśniewski, lat 78. Polecajmy Jego dusze Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie … „

14. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.