OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 3 NIEDZIELĘ ADWENTU – 15.  12.  2019r.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.
 2. Dziękuje Nadleśnictwu Dobrzejewice oraz Panom Jerzemu Bargiel i Maciejowi Zielińskiem za ofiarowanie, transport i rozładunek choinek do Kościoła i Kaplicy. Proszę Panów z Naszej Parafii o obsadzeniu i ustawienie choinek.
 3. Zapraszam dzieci i młodzież na Roraty odprawiane w Poniedziałek, Środę i Piątek w kaplicy o godz. 17.00. Bardzo proszę dzieci o przygotowanie serduszek z dobrym uczynkiem i liczny udział we Mszy Świętej, jako nasze osobiste przygotowanie się do świąt Bożego Narodzenia. Na czas Adwentu Msza św. roratna w środy będzie odprawiana w kaplicy.
 4. W Środę o godzinie 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Św.
 5. Można nabywać świece wigilijnego działa pomocy dzieciom „Caritas” w cenach: świeca mała 6,50 zł; mała ozdobna 8,00 zł; Dochód przeznaczony będzie na potrzeby Caritas Diecezji Toruńskiej.
 6. Opłatki będą dostępne po Mszach Świętych w zakrystii. Zachęcamy do nabywania opłatków poświęconych w świątyni na znak wspólnoty wieczerzy wigilijnej ze stołem eucharystycznym. Niech staną się one wyrazem naszych więzi rodzinnych, wzajemnego przebaczenia, życzliwości i miłości.
 7. W Środę 18 grudnia Parafialny Dzień Spowiedzi Adwentowej. Ze względu na ogrzewaną kaplicę Spowiedź tylko w kaplicy: przedpołudniem w godz. 8.30 – 9.00, następnie Msza Święta oraz popołudniu w godz. 16.00 – 17.00, następnie Msza Roratnia. Przyjadą księża z dekanatu, dlatego zapraszam do licznego skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania, by duchowo przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia.
 8. W Środę 18 grudnia na godz. 19.00 zapraszam na Plebanię Członków Rady Parafialnej na spotkanie opłatkowe i organizacyjne.
 9. W czwartek 19 grudnia od godz. 9.30 odwiedzę Chorych z Komunią Świętą. Będzie możliwość przystąpienia do Spowiedzi Świętej Świątecznej. Proszę także, aby zgłaszać dodatkowych chorych, spoza listy, który chcieliby skorzystać z sakramentu Pokuty i pojednania i przyjąć Komunie Świętą na czas świąt Bożego Narodzenia.
 10. W czwartek otrzymałem pozwolenie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na montaż systemu instalacji przeciwpożarowej w Kościele ze stałym monitoringiem Straży Pożarnej. Koszt systemu to 24000 zł. W imieniu Parafii złożyłem pismo na ręce Pana Wójta z prośbą o sfinansowanie tego projektu ze środków budżetowych gminy na rok 2020r. Proszę Pana Wójta i Radnych Gminy o pozytywne rozpatrzenie prośby naszej Parafii w ramach ochrony dziedzictwa kulturowego naszej Gminy. Po otrzymaniu pozwolenia budowlanego, na początku roku rozpoczynamy montaż instalacji, do którego jesteśmy zobligowani przez Straż Pożarną.
 11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodnik „Niedziela” do nabycia i odebrania prenumeraty w zakrystii.
 12. Dziękuję przybyłym rodzinom za posprzątanie Kościoła i kaplicy. W następnym tygodniu proszę do Kościoła Rodziny: Cieślak, Stopikowskich i Jańczuk, do Kaplicy Rodziny: Żuchowskich, Wiśniewskich, Domańskich.
 13. W dniach od 19 do 26 sierpnia 2020r. nasza Parafia organizuję pielgrzymkę do Ziemi Świętej, którą poprowadzi biblista i wykładowca Wydziału Teologicznego UMK, ks. dr hab. Dariusz Iwański. Trasa Pielgrzymki wiedzie m. in. przez: Tel Aviv, Karmel, Tybieriadę, Nazaret, Kanę Galilejską, Betlejem, Ein Kerem, Jerozolimę, Betanię, Jerycho, Morze Martwe, Jordan. Koszt pielgrzymki: 1800 zł + 620 $. Szczegółowy program na stronie internetowej naszej parafii.
 14. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp.: Anna Trejderowska, lat 85. Polecajmy Jej dusze Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie … „
 15. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.
Parafiamalanieszawka.pl - 2019