OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 1 NIEDZIELĘ ADWENTU – 1.  12.  2019r.

 1. W liturgii Kościoła w nadchodzącego tygodnia wspominamy:

03 grudnia 2019 – Wtorek – wspomnienie obowiązkowe św. Franciszka Ksawerego, prezbitera 
04 grudnia 2019 – Środa – wspomnienie obowiązkowe św. Barbary, dziewicy i męczennicy 

06 grudnia 2019 – Piątek – wspomnienie obowiązkowe św. Mikołaja, biskupa 
07 grudnia 2019 – Sobota – wspomnienie obowiązkowe św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła 

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

 1. W dzisiejszą I niedzielą Adwentu rozpoczynamy w Kościele nowy rok liturgiczny, który rozpoczyna trzyletni program duszpasterski na lata 2019-2022, odbywający się pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Hasłem programu duszpasterskiego na nadchodzący rok 2019/2020 będzie wezwanie: „Wielka Tajemnica Wiary”. Towarzyszyć mu będzie motto z Biblii: „[…] abyście uwierzyli w Tego, którego [Bóg] posłał” (J 6,29) Nowy program będzie koncentrował się na Eucharystii. Celem programu jest zapraszanie wiernych do jeszcze bardziej świadomego udziału w Tajemnicy Mszy Świętej i świętowania Dnia Pańskiego.
 2. Roraty będą odprawiane w Poniedziałek, Środę i Piątek w kaplicy o godz. 17.00. Bardzo proszę dzieci o przygotowanie lampionów oraz serduszek z dobrym uczynkiem i liczny udział we Mszy Świętej, jako nasze osobiste przygotowanie się do świąt Bożego Narodzenia. Na czas Adwentu Msza św. roratna w środy będzie odprawiana w kaplicy.
 3. Dziękuję Pani Marcie Laskowskiej i Kwiaciarni Bajka za adwentowy wystrój Kościoła i Kaplicy.
 4. Dziękuję Panu Eugeniuszowi Olszewskiemu za przeprowadzenie przeglądu budowalnego w Kościele, Kaplicy i Plebanii oraz założenie książek obiektu dla budynków parafialnych.
 5. W Środę o godzinie 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Św.
 6. Można nabywać świece wigilijnego działa pomocy dzieciom „Caritas” w cenach: świeca mała 6,50 zł; duża 13 zł; mała ozdobna 8,00 zł; duża ozdobna 15 zł. Dochód przeznaczony będzie na potrzeby Caritas Diecezji Toruńskiej.
 7. Poświęcone opłatki, którymi połamiemy się w wieczór wigilijny, będą rozprowadzane przez Służbę liturgiczną w soboty od godz. 10.00: 7 grudnia (od CSiR Olender do orlika) i 14 grudnia (od orlika do Torunia). Zachęcamy do nabywania opłatków poświęconych w świątyni na znak wspólnoty wieczerzy wigilijnej ze stołem eucharystycznym. Niech staną się one wyrazem naszych więzi rodzinnych, wzajemnego przebaczenia, życzliwości i miłości.
 8. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

I czwartek miesiąca – po Mszy Świętej nabożeństwo eucharystyczne i modlitwy o powołania;

I piątek miesiąca – Od godz. 9.00 odwiedzę Chorych z Komunią Święta. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Święta od godz. 16. 00. O godz. 16.50, nabożeństwo do NSPJ, a następnie Msza Święta. Zapraszam Dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię św., do odprawienia dziewięciu Pierwszych piątków miesiąca oraz Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po Mszy świętej spotkanie kandydatów do bierzmowania.

 1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodnik „Niedziela” do nabycia i odebrania prenumeraty w zakrystii.
 2. Dziękuję przybyłym rodzinom za posprzątanie Kościoła i kaplicy. W następnym tygodniu proszę do Kaplicy Rodziny: Lisieckich, Szuman, Pabjanek Wojciech, Wiesław.
 3. 3 stycznia 2020 w Toruniu – Arena Toruń (przy ul. Gen. J. Bema) odbędzie się wyjątkowy KONCERT: BETLEJEM W TORUNIU, realizowany od kilku lat w ramach ogólnopolskiej trasy koncertowej: BETLEJEM W POLSCE. W koncercie wystąpią: Arka Noego, Avraham Maya, Natalia Niemen, Kasia Wilk, Gabi Gąsior, Aga Musiał, Magda Bereda, Marek Piekarczyk, Skubas, Mietek Szcześniak, Andrzej Lampert, Robert Fredriech Litza, Mate.O  i Adam Krylik. Koncert odbywa się pod patronatem Bpa Wiesława Śmigla i Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Ks. Abp Stanisława Gądeckiego. Koncert składa się z czterech części: koncert Najpiękniejszych Kolęd z różnych stron świata, Słowo Biskupa Wiesława Śmigla – błogosławieństwo i życzenia, łamanie się opłatkiem (każdy wchodzący do hali otrzymuje program koncertu z opłatkiem). Po nim nastąpi wspólne kolędowanie; wszyscy artyści z całą publicznością śpiewają kilka najpiękniejszych polskich kolęd, a koncert zakończy wspólne uwielbienie. Bilety w cenie: 80 zł, 60 zł i 50 zł do nabycia w naszej parafii,  w Księgarni Diecezjalnej w Toruniu na furcie Kurii Diecezjalnej Toruńskiej lub na stronie internetowej: www.betlejemwpolsce.pl. Część dochodów z koncertu zostanie przeznaczona na cel charytatywny. W imieniu Księdza Biskupa Wiesława Śmigla serdecznie zapraszamy na to wydarzenie. Więcej informacji na stronie internetowej: www.betlejemwpolsce.pl

13. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.

Parafiamalanieszawka.pl - 2019