OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 24.  11.  2019r.

 1. W liturgii Kościoła w nadchodzącego tygodnia wspominamy:

30 listopada 2019 – Sobota – Święto świętego Andrzeja Apostoła 

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

 1. Dziękuję Panu Janowi Dąbrowskiemu za zamontowanie halogenów wewnątrz i na zewnątrz kaplicy i za przeprowadzenia przeglądu elektrycznego w Kościele, Kaplicy i Plebanii.
 2. W dzisiejszą Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny, po Mszy Świętej o godz. 11.30 przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówimy litanie do NSPJ i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi (można uzyskać odpust zupełny).
 3. W Środę o godzinie 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Św.
 4. Od dzisiejszej niedzieli można nabywać świece wigilijnego działa pomocy dzieciom „Caritas” w cenach: świeca mała 6,50 zł; duża 13 zł; mała ozdobna 8,00 zł; duża ozdobna 15 zł. Dochód przeznaczony będzie na potrzeby Caritas Diecezji Toruńskiej.
 5. W 1 Niedzielę Adwentu zostaną poświęcone opłatki, którymi połamiemy się w wieczór wigilijny. Opłatki będą rozprowadzane przez ministrantów w soboty 7 grudnia (od Olendra do orlika) i 14 grudnia (od orlika do Torunia).
 6. W przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowujących się do 1 Komunii Świętej.
 7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodnik „Niedziela” do nabycia i odebrania prenumeraty w zakrystii.
 8. Dziękuję przybyłym rodzinom za posprzątanie Kościoła i kaplicy. W następnym tygodniu proszę do Kościoła Rodziny: Krzemienieckich, Wąsik i Witkowskich , do Kaplicy Rodziny: Wiesiek, Kopacz, Piernikowskich.
 9. W dniach od 19 do 26 sierpnia 2020r. nasza Parafia organizuję pielgrzymkę do Ziemi Świętej, którą poprowadzi biblista i wykładowca Wydziału Teologicznego UMK, ks. dr hab. Dariusz Iwański. Trasa Pielgrzymki wiedzie m. in. przez: Tel Aviv, Karmel, Tybieriadę, Nazaret, Kanę Galilejską, Betlejem, Ein Kerem, Jerozolimę, Betanię, Jerycho, Morze Martwe, Jordan. Koszt pielgrzymki: 1800 zł + 620 $. Szczegółowy program na stronie internetowej naszej parafii i gablocie parafialnej.
 10. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.
Parafiamalanieszawka.pl - 2019