OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 3.  11.  2019r.

 

 1. W liturgii Kościoła w nadchodzącego tygodnia wspominamy

04 listopada 2019 – Poniedziałek – wspomnienie obowiązkowe św. Karola Boromeusza 

09 listopada 2019 – Sobota – Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej 

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

 1. W oktawie Wszystkich Świętych od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunki uzyskania odpustu to: stan łaski uświecającej, pobożne nawiedzenie cmentarza, modlitwa w intencji Ojca Świętego i przyjęcie Komunii Świętej.
 2. Dziękuję Pani Krystynie Dąbrowicz za zgrabienie liści na cmentarzu, Zakładowi Pogrzebowemu Szczepańczyk za wypożyczenie nagłośnienia na Msze Świętą w Uroczystość Wszystkich Świętych.
 3. W czasie oktawy w dni powszednie o godz. 16.30 zapraszam na modlitwę różańcową za zmarłych o godz. 17.00 Msza Święta.
 4. Od 4 do 8 listopada Msze Święte odprawiane będą w kaplicy na cmentarzu.
 5. Można składać roczne wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić w ciągu roku przed niedzielnymi Mszami Świętymi. Na kartkach proszę o zapisanie imienia i nazwiska zmarłego oraz godziny, na która wypominki mają być odczytywane. Nowe wypominki będą odczytywane od pierwszej niedzieli Adwentu.
 6. W Środę w kaplicy o godzinie 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Św.
 7. W Sobotę o godzinie 11.00 w Kościele parafialnym pod przewodnictwem Dziekana ks. Prałata Krzysztofa Lewandowskiego zostanie odprawiona Msza Święta Kongregacyjna z udziałem księży z dekanatu Toruń IV, w której będziemy się modlić za wszystkich zmarłych kapłanów którzy posługiwali w naszym dekanacie. Zapraszam Parafian do wspólnej modlitwy.
 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodnik „Niedziela” do nabycia i odebrania prenumeraty w zakrystii.
 9. Dziękuję przybyłym rodzinom za posprzątanie Kościoła i kaplicy. W następnym tygodniu proszę do Kościoła Rodziny: Drozdowskich, Lisieckich i Pabjanek, do Kaplicy Rodziny: Rokickich i Stankowskich
 10. W dniach od 19 do 26 sierpnia 2020r. nasza Parafia organizuję pielgrzymkę do Ziemi Świętej, którą poprowadzi biblista i wykładowca Wydziału Teologicznego UMK, ks. dr hab. Dariusz Iwański. Trasa Pielgrzymki wiedzie m. in. przez: Tel Aviv, Karmel, Tybieriadę, Nazaret, Kanę Galilejską, Betlejem, Ein Kerem, Jerozolimę, Betanię, Jerycho, Morze Martwe, Jordan. Koszt pielgrzymki: 1800 zł + 620 $. Szczegółowy program na stronie internetowej naszej parafii i gablocie parafialnej.
 11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp.: Piotr Domżalski, l. 56 oraz Irena Maciejewska, l. 85. Polecajmy Ich dusze Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
 12. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.
Parafiamalanieszawka.pl - 2019