OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXX NIEDZIELĘ – Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła – 27.  10.  2019r.

1. W liturgii Kościoła w nadchodzącego tygodnia wspominamy:

27 października 2019 – Niedziela – Uroczystość Rocznicy poświęcenia kościoła własnego
28 października 2019 – Poniedziałek – Święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza
01 listopada 2019 – Piątek – Uroczystość Wszystkich Świętych
02 listopada 2019 – Sobota – wspomnienie obowiązkowe wszystkich wiernych zmarłych

1. Zapraszam do wspólnej modlitwy Różańcowej, którą odprawiamy od Poniedziałku do Czwartku w łączności z Mszą Świętą. Dziękuję wszystkim, którzy przez miesiąc Październik uczestniczyli w Modlitwie Różańcowej.
  2. W Środę o godzinie 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, Modlitwa Różańcowa, a następnie Msza Św.
  3. W piątek uroczystość Wszystkich Świętych. Msza Święta z procesją za zmarłych o godz. 10.00 na cmentarzu.
  4. W oktawie Wszystkich Świętych od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunki uzyskania odpustu to: stan łaski uświecającej, pobożne nawiedzenie cmentarza, modlitwa w intencji Ojca Świętego i przyjęcie Komunii Świętej.
  5. W czasie oktawy w dni powszednie o godz. 16.30 modlitwa różańcowa za zmarłych o godz. 17.00 Msza Święta. Od 4 do 8 listopada Msze Święte odprawiane będą w kaplicy na cmentarzu.
  6. Z tej racji, że pierwszy piątek przypada w Uroczystość Wszystkich Świętych, Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Święta we Wtorek 29.10.19r. od godz. 16.00 o godz. 16.30 Różaniec, a następnie Msza Święta.
  7. Chorych z Komunią Świętą odwiedzę 31.10. (czwartek) od godz. 10.00.
  8. Można składać roczne wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić w ciągu roku przed niedzielnymi Mszami Świętymi. Na kartkach proszę o zapisanie imienia i nazwiska zmarłego oraz godziny, na która wypominki mają być odczytywane. Nowe wypominki będą odczytywane od pierwszej niedzieli Adwentu.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodnik „Niedziela” do nabycia i odebrania prenumeraty w zakrystii.
  10. Dziękuję przybyłym rodzinom za posprzątanie Kościoła i kaplicy. W następnym tygodniu proszę do Kościoła Rodziny: Kaleta, Kalemba i Krychowiak, do Kaplicy Rodziny: Szynal i Karczewskich
  11. W dniach od 19 do 26 sierpnia 2020r. nasza Parafia organizuję pielgrzymkę do Ziemi Świętej, którą poprowadzi biblista i wykładowca Wydziału Teologicznego UMK, ks. dr hab. Dariusz Iwański. Trasa Pielgrzymki wiedzie m. in. przez: Tel Aviv, Karmel, Tybieriadę, Nazaret, Kanę Galilejską, Betlejem, Ein Kerem, Jerozolimę, Betanię, Jerycho, Morze Martwe, Jordan. Koszt pielgrzymki: 1800 zł + 620 $. Szczegółowy program na stronie internetowej naszej parafii i gablocie parafialnej.
  12. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia