OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 13.  10.  2019r.

 1. W liturgii Kościoła w nadchodzącego tygodnia wspominamy:

15 października 2019 – Wtorek – wspomnienie obowiązkowe św. Teresy z Avila, dziewicy i doktora kościoła 
16 października 2019 – Środa – wspomnienie obowiązkowe św. Jadwigi Śląskiej 
17 października 2019 – Czwartek – wspomnienie obowiązkowe św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika 
18 października 2019 – Piątek – Święto św. Łukasza Ewangelisty 
19 października 2019 – Sobota – wspomnienie dowolne bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

 1. Zapraszam do wspólnej modlitwy Różańcowej, którą odprawiamy od Poniedziałku do Soboty w łączności z Mszą Świętą. Na różaniec w następujące dni tygodnia Października zapraszam: Poniedziałek – klasy 1, 2, 3; Wtorek – klasy – 4, 5, 6; Środa – mieszkańców okolic Kościoła, Czwartek – Emerytów i Rencistów, Piątek klasy – 7, 8 – kandydatów do bierzmowana, Sobota – Ministranci.
 2. W dzisiejszą Niedzielę tj. 13 Października w jedności z papieżem Franciszkiem, przeżywamy XIX Dzień Papieski, pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia, która pomaga ubogiej, a bardzo zdolnej młodzieży w dalszej edukacji. Pomóżmy stypendystom i wesprzyjmy materialnie ten wyjątkowy, konsekwentnie budowany przez nas wszystkich „żywy pomnik” wdzięczności św. Janowi Pawłowi II.
 3. W Środę o godzinie 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, Modlitwa Różańcowa, a następnie Msza Św.
 4. W dzisiejszą Niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. spotkanie Rodziców Dzieci przygotowujących się Przyjęcia I Komunii Świętej w roku duszpasterskim 2019/2020.
 5. W Środę 23 października na godzinę 18.30 zapraszam na plebanie Radę Parafialna na spotkanie organizacyjne.
 6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodnik „Niedziela” do nabycia i odebrania prenumeraty w zakrystii.
 7. Dziękuję przybyłym rodzinom za posprzątanie Kościoła i kaplicy. W następnym tygodniu proszę do Kościoła Rodziny: Kaczorowskich, Bełtowskich i Pasturek, do Kaplicy Rodziny: Sobiech, Zduńskich i Gołaszewskich
 8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp.: Michał Bąk i Maciej Bruchwałd, Polecajmy Ich dusze Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
 9. W dniach od 19 do 26 sierpnia 2020r. nasza Parafia organizuję pielgrzymkę do Ziemi Świętej, którą poprowadzi biblista i wykładowca Wydziału Teologicznego UMK, ks. dr hab. Dariusz Iwański. Trasa Pielgrzymki wiedzie m. in. przez: Tel Aviv, Karmel, Tybieriadę, Nazaret, Kanę Galilejską, Betlejem, Ein Kerem, Jerozolimę, Betanię, Jerycho, Morze Martwe, Jordan. Koszt pielgrzymki: 1800 zł + 620 $. Szczegółowy program na stronie internetowej naszej parafii i gablocie parafialnej.
 10. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.
Parafiamalanieszawka.pl - 2019